Novinka – Spojovač XML feedů – Díl 1.: Jak přidat do Xemelu více feedů na vstupu?

Michaela Pavelková 1 Comment1 Comment

Xemel přichází s velkou novinkou – v nástroji teď můžete na vstupu zadat více produktových feedů, které Xemel zpracuje, připraví k další editaci, spojí a vygeneruje jeden výsledný výstupní feed. Slučovat nemusíte jen typizované feedy podle standardů jednotlivých porovnávačů a nákupních portálů. Díky speciální službě Custom feed zvládne Xemel zpracovat jakýkoliv váš feed.

Schéma přidávání feedů

Jak přidat do Xemelu více datových feedů?

Krok 1: Přidání e-shopu
Pokud ještě v Xemelu nemáte přidaný e-shop, klikněte na „+ Přidat e-shop” nahoře v menu. Vyplňte URL vašeho e-shopu a název e-shopu, který se bude zobrazovat v Seznamu e-shopů a všude jinde v Xemelu. Pak pokračujte přidáním feedů.

Pokud už e-shop máte přidaný, klikněte na „+ Přidat feed” na úrovni daného e-shopu.
 

Jak přidat feedy?
 

Krok 2: Přidání vstupních feedů
Ve formuláři zvolte možnost Spojit více vstupních feedů.
 

Jak přidat feedy?
 

Vyskočí na vás informační pop-up s vysvětlením, jak spojení feedu provést. Až se seznámíte s postupem, potvrďte informační okno tlačítkem Rozumím.

Pojmenujte si první vstupní feed. Názvy vstupních feedu vám usnadní orientaci v Přehledu feedů a při práci v části Editace feedu.

Dále vyberte typ vstupního feedu, jeho URL a spusťte automatické stahování feedu.
 

Jak přidat feedy?
 

Tip:
Xemel umí zpracovat jakýkoliv produktový feed, i když ho třeba nenajdete mezi podporovanými typy produktových feedů. Stačí si nechat definovat Custom feed, tedy datový feed v jakékoliv podobě, kterou potřebujete. V případě zájmu o Custom feed nás kontaktujte na info@xemel.cz.

Nově definovaný Custom feed lze použít na vstupu i výstupu Xemelu. Veškeré podrobnosti o službě se dozvíte v našem článku o Custom feedu.

Další formuláře pro ostatní vstupy přidávejte pomocí tlačítka „+ Přidat vstupní feed”. Pomocí ikonky koše zase můžete jednotlivá formulářová pole pro daný vstup odstranit.
 

Přidávání vstupních feedů
 

Krok 3: Definování výstupního feedu
V rámci stejného okna definujte také výstup feedu, jeho název, typ výstupního feedu (např. typ srovnávače, pro který feed připravujete) a zvolte možnost Spustit automatické generování feedů.
 

Jak přidat feedy?
 

Po přidání feedu jsou feedy připraveny k editaci.
 

Feedy připravené k editaci
 

Vstupní feedy sloučíme a změny provedené v Xemelu aplikujeme na výstupní feed. Ten pak nezapomeňte nahrát do administrace daného inzertního systému nebo e-shopu. Jen tak se budou úpravy provedené v Xemelu propisovat do srovnávače.

Nastavení feedů
Po přidání můžete nastavení feedů kdykoliv změnit pomocí tlačítka Nastavení na úrovni daného feedu.

Přehled feedů
S implementací spojovače feedů jsme museli přepracovat i Přehled feedů. Přehled jsme rozdělili do tří částí: Vstupní feed, Xemel, Výstupní feed. Na změny v Přehledu feedů se zaměříme v 2. díle této série.
 

Přehled feedů

Chcete vědět více o možnostech spojení vstupních feedů? Napište nám na info@xemel.cz nebo nám rovnou zavolejte na 800 77 99 77.

SERIÁL Spojovač XML feedů:

Xemel XML Feed

Newsletter

KONTAKT

+420 800 77 99 77
PO – PÁ: 8:00 – 16:00

info@trayto.com

ADRESA

trayto a.s.
Janáčkova 3277/22a
702 00 Ostrava
Ukázat na mapě