Kaufland marketplace: 8 tipů pro online prodejce, kteří chtějí Vánoce oslavit stoupajícím obratem

Kaufland Marketplace: 8 tipů pro online prodejce
Šárka Dzidová

Mezinárodní online tržiště Kaufland propojuje tisíce prodejců a miliony zákazníků na třech trzích – v Česku, na Slovensku a v Německu. A protože se Vánoce kvapem blíží, přináší Kaufland přehled tipů, které prodejcům pomohou navýšit obrat nejen během hlavní sezóny roku.

Ještě nejste na Kauflandu? Vstoupit na Kaufland jako nový prodejce a zalistovat první produkty je díky naší platformě Xemel velmi jednoduché. Vše podstatné se dozvíte v tomto článku.

Průvodce: Zvýšení obratu během vánoční sezóny s Kauflandem

Připravte se na vánoční nákupní šílenství s Kaufland tipy a dejte svému online obchodování na Kauflandu vánoční lesk, který přitáhne zákazníky. Průvodce obsahuje strategická doporučení, které vám na Kauflandu pomohou vylepšit vaši prezentaci a tím maximalizovat tržby během vánoční sezóny.

Co v průvodci od Kauflandu najdete?
 1. Strukturované údaje o produktech jako základ pro navýšení prodeje
 2. Klíčová slova v krátkém popisu produktu
 3. Jak profesionální obrázky produktů posilují důvěru zákazníků
 4. Strategická tvorba cen během vánoční sezóny
 5. Přizpůsobení logistiky vánočnímu obchodu
 6. BuyBox – zajištění první příčky pro své nabídky
 7. Zvýšení viditelnosti nabídek díky reklamám na sponzorované produkty
 8. Vstup na nové prodejní trhy díky přeshraničnímu obchodu

>> PRŮVODCE <<

Jak začít prodávat s Kaufland Global Marketplace

Máte e-shop a rádi byste nastartovali inzerci na Kaufland Global Marketplace? Registrovat do Kaufland marketplace se můžete zde. Tato registrace vám umožní přístup na všechny tři trhy.

S produktovým napojením a zalistováním produktů do katalogu Kaufland vám pak pomůže naše platforma pro generování a správu feedů – Xemel. Listing produktů přes Xemel probíhá prostřednictvím automaticky aktualizovaných CSV feedů.

Požadavky na CSV feedy:

Nabídkový CSV feed
Obsahuje informace o všech vašich individuálních nabídkách produktů (vaše cena, dostupnost zboží, stav zboží, termín doručení apod.). Produkty musí mít EAN kódy.

Produktový CSV feed
Na rozdíl od Nabídkového feedu obsahuje veškeré obecné informace o produktech (název a popis produktu, obrázky apod.) Pokud na Kauflandu chcete nabízet produkty, které se na Kauflandu už prodávají, nebudete tento feed potřebovat a bude vám stačit Nabídkový CSV feed (vaše produkty se zalistují na existující produktové karty). Pokud ale vaše produkty Kaufland ve svém katalogu nemá, budete tento feed potřebovat také.

Výhody Xemelu

Snadný listing produktů
Xemel zjednodušuje proces produktového napojení na Kaufland Global Marketplace a další prodejní platformy. Vygeneruje CSV feedy pro Kaufland, díky kterým bude listing vašich produktů probíhat bez problémů.

Automatická synchronizace dat
Díky časté automatické synchronizaci produktových dat budete mít informace o vašich produktech v Kaufland Global Marketplace vždy aktuální. Změny v cenách, skladové dostupnosti nebo popisu produktů se ve feedech v Xemelu automaticky aktualizují každých 45 min. Synchronizace vašich dat ale může probíhat i častěji. Záleží na konkrétních potřebách vašeho e-shopu.

Úspora peněz a času
Xemel automatizuje manuální práci pomocí více než 40 editačních akcí. Své Kaufland feedy si v Xemelu snadno a rychle vyšperkujete k dokonalosti a zvládnete to sami! K editaci feedů nepotřebujete programátora. Máte svobodu upravovat feedy kdykoliv potřebujete, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Postup pro tvorbu CSV feedů pro Kaufland v Xemelu
 1. Zaregistrujte se do Xemelu (nebo se přihlašte do svého existujícího účtu) a přidejte URL svého e-shopu.
 2. Zvolte vstupní zdroj produktový dat. Může jít třeba o Heureka feed, Google Shopping feed nebo některý z jiných podporovaných feedů.
 3. Jako výstupní typ feedu nastavte Kaufland – nabídkový nebo Kaufland – produktový. A je hotovo! Xemel automaticky vytvoří Kaufland feed v požadované struktuře a formátu. Feed nyní můžete v Xemelu jakkoliv editovat (nastavit přepravní skupiny, kategorie, povinné parametry, přepočet cen, minimální cenu apod.)
 4. Nahrajte URL Kaufland feedu do marketplace.Potřebujete další informace ke Kaufland Global Marketplace, nebo vás zajímají jiná online tržiště/srovnávače? Kontaktujte nás na info@xemel.cz nebo zavolejte na +800 77 99 77.
Kaufland Global Marketplace Xemel XML Feed

Newsletter

KONTAKT

+420 800 77 99 77
PO – PÁ: 8:00 – 16:00

info@trayto.com

ADRESA

trayto a.s.
Janáčkova 3277/22a
702 00 Ostrava
Ukázat na mapě