Seznamte se, BiddingManager! – 24. díl – Filtrujte produkty podle nejrůznějších kritérií (druhá část)

Úvodní obrázek
Tereza Hanzelková

Pamatujete si na náš edukační seriál “Seznamte se, BiddingManger!”. Máme pro vás skvělou zprávu. Pustili jsme se do jeho pokračování, kde vám v několika článcích představíme další funkce a vychytávky BiddingManageru. Dnes budeme pokračovat s FILTRY a ukážeme si jak pracovat s nejnovějšími podmínkami.

Filtr

Filtr je v BiddingManageru hojně využívanou funkcionalitou. O tom, kde ho najdete, jaké jsou jeho možnosti nebo jak produkty filtrovat se dočtete v první části stejnojmenného článku. Stejně tak v něm najdete konkrétní ukázku a výpis základních podmínek.

V tomto článku si představíme filtrovací podmínky, které v nástroji patří mezi nejnovější a pyšní se svou přidanou hodnotou nejen při nastavování bidovacích strategií, ale také při eliminaci produktů ve filtru nechtěných.

Auto-bidding

Díky podmínce Auto-bidding (ANO/NE) můžete filtrovat produkty na základě toho, jestli jsou v Auto-biddingu aktivní či nikoliv. Často tuto podmínku využijete jako kombinovanou, kdy produkty v Auto-biddingu filtrujete také třeba podle názvu kategorie. Jednoduše tak zjistíte, které produkty např. z kategorie “Údržba vody v Jezírkách” máte v Auto-biddingu aktivní a jak se jim na srovnávačích zboží daří.

Klikněte na funkci FILTR na stránce BIDDING u vybraného zbožového srovnávače, hned nad tabulkou se statistikami, vedle globálního nastavení.

Filtr

Po kliknutí na tlačítko FILTR vložíte podmínky, podle kterých chcete produkty vyfiltrovat. Dle našeho příkladu se může jednat o Názve kategorie -> obsahuje -> Údržba vody v jezírkách a zároveň Auto-bidding -> ANO.

Auto-bidding filtr

Filtr - výpis

Pro Auto-bidding pak máme v administraci nástroje určenou samostatnou sekci. Naleznete ji v rozbalovací nabídce pod každým srovnávačem. Pokud vás tato problematika zajímá více, přečtěte si 14. díl z našeho edukačního seriálu.

Není v XML

Podmínku “Není v XML” využijete nejčastěji v případě, že produkty s tímto štítkem budete chtít z filtru vyloučit. Proč takové položky v BiddingManageru vlastně jsou? Jedná se o produkty, které se dříve na srovnávačích inzerovaly, ale aktuálně se již v produktové feedu nenachází. V nástroji zůstávají zachované, protože se k nim vážou historická data.

Stejně jako u Auto-biddingu tuto podmínku využijete často v kombinaci s jinými pravidly. Například vás může zajímat, které produkty za posledních 30 dní překročily maximální hranici PNO 10 %. Zároveň však nechcete, aby se do seznamu propisovaly produkty, které již nejsou v XML feedu.

Filtr - není v xml

Skrýt produkt

Máte-li v BiddingManageru produkty skryté z XML feedu, můžete si je vyfiltrovat pomocí podmínky “Skrýt v xml” -> ANO.

Filtr - skrýt v xml

Skrýt v XML je strategie, která produkty z vašeho vstupního feedu skryje tak, aby se do výstupního feedu, který putuje do srovnávačů zboží nepropsaly. Využívá se často u nerentabilních produktů. Skryté produkty v BiddingManageru poznáte podle červeného štítku “Skrýt v XML”. Mezi ostatními produkty už není tak snadné je dohledat, proto jsme ve filtru vytvořili tuto podmínku, díky které produkty jednoduše najdete.

Minimální CPC

Zajímá vás, které produkty posíláte na srovnávač zboží s minimální cenou prokliku? Vyfiltrujte si je díky podmínce Minimální CPC -> ANO/NE. Podmínku využijete samostatně, ale i v kombinaci s jinou. Například vás může zajímat, které produkty si drží své postavení na předních pozicích na Heurece i s minimální cenou prokliku.

Filtr - minimální cpc

Minimální cenu prokliku jasně stanovují srovnávače zboží ve svých cenících.

Tímto bychom oblast filtrů uzavřeli. Pokud byste v této oblasti ještě váhali, neváhejte nám napsat na email info@biddingmanager.cz. Rádi vám pomůžeme. No a co nás čeká příště? Podíváme se na Manuální volby pro hromadné nastavení Auto-biddingu.

SERIÁL Seznamte se, BiddingManager:

Archiv BiddingManageru

Newsletter

KONTAKT

+420 800 77 99 77
PO – PÁ: 8:00 – 16:00

info@trayto.com

ADRESA

trayto a.s.
Janáčkova 3277/22a
702 00 Ostrava
Ukázat na mapě